Et Suyu

Çorbalara, çeşitli yemeklere koyduğumuz et suyu nasıl hazırlanır? Hazır bulyon kullanmak yerine evde pratik olarak et suyunu hazırlayabiliriz. Özellikle ek gıdaya geçen bebekler için hazırlanacak sebze çorbalarında, sağlıklı gelişimleri için ev yapımı et suyu (kemik suyu) kullanmak önemlidir. Unutmamalıyız ki en sağlıklı beslenme doğal, katkısız olandır.

Et suyu (kemik suyu) hazırlarken içine havuç, maydanoz ve kereviz gibi sebzeler eklersek hem besin değerini arttırmış oluruz hem de güzel bir aroma katmış oluruz.

Et suyu kullanılan yemek tarifleri

Et suyu hazırlamayı öğrenmişken et suyuna bir pilav yapayım, et suyu çorba olsa fena olmazdı derseniz aşağıdaki tariflere göz atabilirsiniz. Yazımızın sonunda et suyu hazırlama tarifimiz yer almaktadır.

analı kızlı yemek

Analı Kızlı

5 5 30 Dakika

Analı kızlı, Malatya mutfağının en meşhur yemeklerden biridir. Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kahramanmaraş,Tarsus mutfaklarında da yer alır. Yapımı azcık zahmetli de olsa lezzeti kesinlikle buna değer. Analı kızlı yemeğinin yapılışı Yemeğinin...

Tarifini Al

bezelye çorbası tarifleri

Bezelye Çorbası

5 5 25 Dakika

Bezelye’den lezzetli bir bezelye çorbası yapmaya ne dersiniz? Bezelye Çorbası Faydaları Nişasta, lif, antioksidan, karoten ve protein oranı yüksek olan bezelye; kalp-damar hastalıkları, kansızlık, kan kanseri, bağırsak kanserine karşı koruyucu,...

Tarifini Al

buhara pilavı etli

Buhara Pilavı

5 5 30 Dakika

İftar sofralarınız için görünüşü şık olduğu kadar, lezzetli ve doyurucu bir pilav tarifi: Buhara Pilavı nasıl yapılır? Diğer pilav tariflerimiz için tıklayın.

Tarifini Al

bulgurlu ezogelin çorbası tarifleri

Bulgurlu Ezogelin Çorbası

0 5 30 Dakika

Türk mutfağının geleneksel çorbalarından bulgurlu ezogelin çorbası malzemelerinin bolluğundan dolayı oldukça besleyici bir çorbadır. Bulgursuz yapmak isteyenler diğer ezogelin tarifimize bakabilir.

Tarifini Al

bulgurlu mercimek çorbası tarifi

Bulgurlu Mercimek Çorbası

4.8 5 40 Dakika

Çorbasız yemeğe başlayamam diyenlere bulgurlu mercimek çorbası tarifimizi tavsiye ederiz. Farklı çorba tariflerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Tarifini Al

kremalı brokoli çorbası

Kremalı Brokoli Çorbası

5 5 30 Dakika

Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz şifa kaynağı brokoliyi bolca tüketmeliyiz. İster salatasını yapın, ister çorbasını demişken kremalı brokoli çorbası tarifini verelim. Diğer brokolili tariflerimize de göz atabilirsiniz. Brokoli Faydaları? Yüksek diyet lifi,...

Tarifini Al

Tarif Puanı

  • (0 /5)
  • 0 ratings

Bizi Takip Edin!

You cannot copy content of this page