Palamutlu Pazı Sarması

Balığa haftada iki kez sofralarımızda yer vermek sağlıklı beslenmek için önemlidir. Izgarası, buğulaması, çorbasından sonra şimdi sıra balığın dolmasına geldi. Tarifimizde balık olarak palamut seçtik. Damak zevkinize göre farklı bir balık ile de deneyebilirsiniz. Palamutun pazı ile birleştiği enfes bir yemek olarak palamutlu pazı sarması hazırlayacağız.

İster akşam yemeği ister atıştırmalık meze olarak sunabilirsiniz. Meze olarak sunacaksınız yanına humusu ala veya fava mezelerini de yapabilirsiniz.


Palamutlu Pazı Sarması Faydaları

Palamut, folik asit, omega 3, fosfor, sülfür, demir, A vitamini ve potasyum yönünden zengin bir kaynaktır. Ayrıca en çok protein ve D vitamini bulunduran balıktır. Saç, cilt, diş, göz sağlığına faydalıdır.

Pazı da folik asit, demir, potasyum ve A vitamini yönünden zengindir. Ayrıca yüksek miktarda C ve K vitamini, kalsiyum, magnezyum ve lif içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücut direncini yükseltir. Bitkinliğe iyi gelir. Sinir ve sindirim sistemlerine faydalıdır. Alzheimer hastalığına, kansızlığa da iyi gelir. Kan şekerini düzenler, tansiyonu dengeler. Antioksidan ve antikanser özelliği olan bir sebzedir.

Tarif Puanı

  • (0 /5)
  • 0 ratings

Bizi Takip Edin!

You cannot copy content of this page