Çilekli Tartolet

Bugün özellikle çocukların daha çok tercih ettiği çilekli tartolet yapımını anlatacağız. Çilekli tartolet tarifimize geçmeden önce tartolet nedir dersek, tek kişilik, tek lokmalık mini tartlara verilen addır. Tek porsiyonluk olduğu için canı tatlı çeken ama kilo almaktan korkanlar için ideal, hafif bir tatlı atıştırmalıktır.

Gerek görünüşü gerek lezzetiyle misafirlerin bayılacağı çilekli tartoleti doğum günü gibi özel gün menülerine ya da çay saati ikramlıklarına ekleyebilirsiniz.

Hazırladığınız tartolet hamurunun üzerini çilek yerine ahududu, böğürtlen gibi istediğiniz farklı meyvelerle de süsleyebilirsiniz. Tartolet kalıbının büyüklüğüne göre daha ufak ya da büyük porsiyonlar hazırlayabilirsiniz. Parlak bir görüntü kazanması için son dokunuş olarak üzerine meyve jölesi gezdirebilirsiniz. Ya da çikolata sosu gezdirebilirsiniz.

Ekşi meyveli tartolet sevenler vişne, yaban mersini, kivi ya da kırmızı frenk üzümü kullanabilir. Çeşitli meyveler ile hazırlayacağınız tartoletlerle şık ve renkli sunum tabakları hazırlayabilirsiniz.

Daha pratik bir tartolet hamuru yapımı arıyorsanız pötibör bisküvi ile hazırlanan ahududulu tartolet tarifimize de dilerseniz göz atabilirsiniz.Tarif Puanı

  • (5 /5)
  • 1 rating

Bizi Takip Edin!

Benzer Tarifler

You cannot copy content of this page