Ananaslı Detoks Çayı

Kilo vermek için diyete başlayanlara özel metabolizma hızlandırıcı ve ödem attırıcı bir ananaslı detoks çayı tarifi vereceğim. Diyetinizin ilk haftasında vücudunuzdaki şişkinliği, ödemi hızlıca atabilmek ya da kilo verme hızınızın düştüğü evrede metabolizmanızı hızlandırmak için hazırlayıp içebilirsiniz. Tabiki detoks çayı tüketmesi tavsiye edilmeyen hamile, emziren ve çeşitli rahatsızlıkları olanlar uzak dursun.

Zayıflamak adına bir çok detoks kürleri tavsiye ediliyor, ne yazık ki bazısını tadından dolayı içmekte zorlanıyoruz. Ama hem sağlıklı hem lezzetli bir detoks suyu hazırlayabiliriz. Kendim bizzat kolaylıkla hazırladığım ve tükettiğim ananaslı detoks çayı tarifini paylaşacağım. Diyetimin başlangıcında, 2 gün boyunca tüketiyorum. Diyetisyenimin verdiği liste ve sporla bir haftada 4 kiloyu sağlıklı bir şekilde verdim. Daha sonraki haftalarda kilo verme hızım düşerse tekrar yapıp tüketiyorum. Tadı oldukça güzel, meyve suyu gibi rahatlıkla içebiliyorsunuz. Gün içinde çok fazla su tüketmekte zorlanıyorum ama bu şekilde tatlandırılmış suları fazla miktarda içebiliyorum. İnanılmaz ödem attırıcı etkisi var, sağlıklı beslenme ve spor ile farkı daha iyi anlarsınız. Ayrıca içeriğindeki malzemelerden ve tadından dolayı iştah azaltıcı ve tatlı yeme isteğini baskılayıcı etkisi var.

Ananaslı Detoks Çayı Yapımı ve Kullanımı

Ananaslı detoks çayımızda ananasın kendisini değil kabuğunu ve ortasındaki silindir şeklinde çıkan bölümünü kullanacağız. Bu nedenle ananası markette soydurup alırken hiçbir bölümünü attırmayın. Asıl antioksidan kaynağı ananasın kendisinden çok bu kısımlarındadır. Kabuğunun idrar söktürücü ve ödem atıcı etkisi yüksektir. Meyvesini gün içinde bir dilim şeklinde tüketerek ara öğün yapabilirsiniz.

Hazırladığımız bu çayı sıcak ya da soğuk damak tadınıza göre tüketebilirsiniz. Ben sabahları aç karnına sıcak olarak, gün içinde soğuk içmeyi tercih ediyorum. 2 gün içinde bitiriyorum. Tazeliğini koruması bakımından 2 günü geçmemeli. Diyet başlangıcında bir kere, sonrasında ayda bir ya da daha uzun zaman aralıkları ile yapıp içiyorum. Sürekli içmek sağlık açısından doğru olmayabilir. Zaman zaman ananas kabuğu yerine maydanoz kullanarak farklı detoks çayları da hazırlıyorum ama tadı ananaslı olan kadar kolay içimlik olmuyor.

Kendim uyguladığım ödem attırıcı çay tariflerini paylaşmaya devam edeceğim. Bunun dışında smoothie tarifleri de ilginizi çekebilir. Tariflere buradan ulaşabilirsiniz.Tarif Puanı

  • (5 /5)
  • 1 rating

Bizi Takip Edin!

Benzer Tarifler

You cannot copy content of this page